Civciv Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır – Japon Yöntemiyle Cinsiyet Ay


Ülkemizde birfazcalaca kişi civciv cinselyeti iyi mi anlaşılır sualsunun yanıtını merakla bekliyor. Civciv cinselyetini idrak etmek için kullanabileceğiniz yöntemlere gelin birlikte bakalım.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Herkati fazcalaca sevbilimselş olduğu civciv birfazcalaca kişi tarafınca tercih ediliyor. Civcivlerin cinselyetini öğrenerek horoz mu yoksa tavuk mu byücenduğunu öğrenebilkalıtsalniz. Civcivlerin cinselyetini muhabbet kuşları şeklinde kvakaca öğrerutubesavsiniz. Bu yüzden cinselyet belirlemek için bazcaı yöntemlere müracaatlur. Bu şekillerin erken dörutubetde yapılmışsı doğru netice için fazcalaca mühimdir. Civciv cinselyetini öğrenmek için yapacağınız yöntemler şu şekildedir;

  • Civcivlerin tüylerinin rengine bakarak öğrenebilkalıtsalniz. Erkek civcivlerin tüylerinde beyazca kirler, dişilerin ise kahverengi kirler vardır.
  • Civcivleriniz eğer 28 gmeşhurkse vücut yapıları ve ölçüsünden anlaşılır. Başı ve gövdesi büyük olan adamdır.
  • Doğduktan iki gün sonrasında tüylerinde tek tip uzunluk var ise adam, değişik uzunluklar mevcutsa dişi olarak bilinir.
  • Bacak rengi koyu ise dişi, açık renkte ise adamdır.

Yukarıdaki şekillerin haricinde civcivlerin cinselyetlerini öğrerutubesavsiniz. Bu şekillerinde kati olmadığı ve yanılgı oranı beslediğini bilmelisiniz. Eğer kati doğru bir data almak istiyorsanız uzman baytare giderek öğrenebilkalıtsalniz.

Siyah Civciv Cinsiyeti Nasıl Anlaşılır

Siyah tüylere haiz civciviniz var ise cinselyet ayırımı yapmak oldukça zor olabilir. Sultan papağanı şeklinde kvaka bir halde cinselyetleri anlaşılmayan civcivler için bazcaı ananesel şekilleri kullanabilkalıtsalniz. Ancak bu şekillerinde yanılma oranının byücenduğunu savgseyretmekyinız.

  • Civcivin tüyleri daha uzun, kanatları daha geniş, tek tip tüye haizse adam civcive haizsiniz.
  • Eğer tüyleri daha kısa, gövdesi, kanat açıklığı ve baş kısmı öteki civcivlere gore daha küçükse dişi civcive haizsiniz.

Ayrıca en iyi bilenen yöntemlerden biri ise tüylerinin üstünde byücenan renkli kirlerden dvakası cinselyet ayırımı yapabilkalıtsalniz. Erkek civcivlerin tüylerinde beyazca kirler ortaya çıkar. Dişilerde ise bu kirler kahverengi ya da açık sarı renklerinde görülür.

Civciv Cinsiyet Ayırımı Japon Yöntemi

Kuş türleri içinde papağan, civciv, muhabbet kuşu en fazcalaca evde beslenenler içindedır. Ancak civcivlerin cinselyeti öteki hayvanlamış olurda olduğu şeklinde kvaka bir halde anlaşılmazca. Birfazcalaca yöntem denense de bu yöntemler işe yarfakatyabilir. İşte bu yüzden birfazcalaca kişi cinselyet belirlemek için japon yöntgüvenılire başvurmuştur. Bu yöntem yardımıyla civcivlerin cinselyeti anlaşılır. Peki bu yöntem nedir?

Kloak şu demek oluyor ki vent yöntemi olarak bilinir. Ancak bu yöntgüvenılir uygulanması halinde civcivlerin strese girmiş olduğuni hatta öldükleri bilinmektedir. Veteriner ya da uzman tarafınca meydana gelen bu yöntem alet yardımıyla civcivlerin kloak bölgesine bakılır.

  • Kloakın karına doğru olan bölümde koni halde yükselti olması ve bağlarırsağın derhal altında penisin olması adam byücenmuş byücenduğunun göstergesidir.
  • Karına doğru oluşturulan bölümde koni değil yarım küre şeklinde yükselti var ise civciv dişidir.